Pozdrav stokrát jinak

Překladatelská agentura Spěváček spolupracuje s klienty z celého světa. Mezi našimi zákazníky najdete firmy, fyzické osoby i neziskové organizace. Před nedávnem se na nás obrátila jedna německá klinika s nezvyklou žádostí – přeložit jednu frázi do rovné stovky jazyků.

Vedení kliniky projevilo zájem vyzdobit vstupní portál budovy krátkým pozdravem. Majitelé kliniky chtěli na vchodové dveře umístit nálepky Srdečně vás vítáme a k východu z budovy stručné Na shledanou. Protože se jedná o věhlasnou kliniku s bohatou mezinárodní klientelou, která chce takto vyzdobeným portálem demonstrovat svoji otevřenost světu, bylo třeba pozdrav přeložit do rovné stovky jazyků. Klient sám zvolil, do jakých jazyků by měla být uvítací fráze přeložena.

Mnohé elektronické slovníky a překladače dnes překlad do tolika jazyků nabízejí. Zákazník však potřebuje mít jistotu, že jednotlivé pozdravy mají přesně ten správný obsah a neskrývají žádný nežádoucí jinotaj. Proto se s tímto požadavkem vedení kliniky obrátilo na naši překladatelskou agenturu. Pro splnění zadání bylo nutné kontaktovat naše partnerské překladatele a agentury v jednotlivých zemích a požádat je o pečlivou kontrolu. Na závěr bylo také nutné zkontrolovat hotové nálepky, protože čert se přece skrývá v detailu.

Vstupní portál kliniky již zdobí pozdravy ve 100 jazycích. Dnes si tedy může každý pacient či návštěvník při příchodu přečíst ve své mateřštině, že je na této klinice srdečně vítán.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli!